Güncel Haberlerimiz

Başbakanımız Efes Kongre Merkezinin Açılışını Yaptı.

Eklenme Tarihi : 11/01/2014

Başbakanımız , Aydın 'ın Kuşadası ilçesinde açılan Efes Kongre Merkezinin açılışını yaptı.

Avrupa'da büyüklük ve kapasite bakımından kongre merkezleri arasında ilk 10'a giren Efes Kongre Merkezi'nin açılışını Başbakan Erdoğan yaptı. Aydın ve Kuşadası için çok büyük katkılar sağlayacağını önemini vurgulayan Başbakanımız hem fiyat hemde büyüklük bakımından Efes Kongre Merkezi'nin bu konuda çok cezbedici olduğunu vurguladı. Büyük şehirlerde otel fiyatlarının uçuk olması ve kongre merkezlerinin yetersiz olması Efes Kongre Merkezi'ni daha da cazip kılacaktır.

 Başbakan Erdoğan'ın gelişi sırasında Kuşadası Şoförler Odası'na bağlı 300 taksi de, ilçe girişinde yol kenarında park halinde durarak metrelerce uzun kuyruk oluşturdu. Kongre merkezinin içinde ise kadınlar, sahnenin ön tarafına, erkekler ise arka tarafa alındı. TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un ardından Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç, duygulandığı konuşmasında, bir rüyanın gerçekleştirildiğini, Allah'a şükrettiğini, bunu gerçekleştirdiği için de Başbakan Erdoğan'a teşekkür ettiğini söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ise, kongre merkezinin, onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış Aydın'a ve Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Haber Resimleri